حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

همکاری برای تولید جوهرها و پوشش‌های گرافن

همکاری برای تولید جوهرها و پوشش‌های گرافن
تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ تعداد بازدید : ۲۸۱۰
تعداد رای : ۰
شرکت‌های AMD و فرست گرافن برای همکاری در زمینه تولید جوهرها و پوشش‌های گرافن همکاری می‌کنند.

شرکت توسعه مواد پیشرفته (AMD; Advanced Material Development) و شرکت فرست گرافن (First Graphene) توافق کردند که در زمینه توسعه مداوم جوهر رسانای AMD و سایر پوشش‌های تقویت‌شده با گرافن همکاری نمایند.

به موجب یادداشت تفاهم (MoU)، AMD در زمینه طراحی و توسعه نانومواد عملکردی و مونتاژ سلسله مراتبی سیستم‌های مادی فعالیت خواهد کرد، در عین حال شرکت فرست گرافن، توسعه، تولید و عرضه نانوپلاکت‌های گرافن خود را با نام تجاری PureGraph ارائه خواهد داد. این شرکت‌ها با هدف توافق بر سرقرارداد عرضه اصلی (MSA) و صدور مجوز طی ماه‌های آینده موافقت کرده‌اند. کمپانی AMD نیز پیش از این تعدادی راهکار منحصر به فرد را براساس فناوری نانومواد از جمله حسگرهای پایدار RFID و حسگرهای انعطاف‌پذیر/کشش‌پذیر با استفاده از جوهرهای رسانا را ایجاد کرده‌است،.

این جوهرهای نانوذره می‌توانند به طور ایمن به لایه‌های مختلف متصل شوند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در حالی که مقاومت مکانیکی و الکتریکی را در محیط‌های سخت حفظ می‌کنند کشیده و خم شوند. کمپانی AMD، که صاحب فناوری دانشگاه‌های ساری، ساسکس و تگزاس در آستین است، در حال ایجاد طیف وسیعی از کاربردها در جوهرهای رسانا و پوشش‌ها، مانند پوشش‌های بسیار سبک وزن و مبتنی بر گرافن است که با هدف تضعیف محافظ EMI و کاهش اثر رادار ارائه می‌شود.

جان لی مدیر ارشد اجرایی AMD گفت: «این پیشرفتی مهم برای AMD است و ما خوشحالیم که با فرست گرافن همکاری خواهیم کرد. AMD به تمرکز بر توسعه راهکارهای کاربردی برای ایجاد یک پایگاه جهانی رو به رشد ادامه می‌دهد و هنگامی که به استقرار در حوزه‌های کلیدی نزدیک شویم، نیاز به دستیابی به یک زنجیره تأمین قوی، سازگار و مقیاس‌پذیر ضروری خواهد بود. با وجود فرست گرافن ما شریک کاملی پیدا کردیم و من هیجان‌زده هستم که با تیم‌های آنها در منچستر و استرالیا همکاری می‌کنم.»

مایکل بل، مدیر عامل شرکت فرست گرافن، گفت که ویژگی‌های منحصر به فرد PureGRAPH به شما کمک می‌کند تا پورتفولیوی از جوهرها و پوشش‌های گرافن با عملکرد بالا AMD را ارائه دهید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code